Nákup nemovitostí v Karibiku – Praktické rady a doporučení

Pokud se rozhodnete koupit pozemek nebo dům v Karibiku na ostrově Roatán, tak mám pro vás následující rady:

  1. Ujasněte si, co vlastně chcete? Chcete investici? Potom doporučuji koupit pozemek, který může ležet a zhodnocovat se, minimum jsou 3, ale ideálně 5 let. Pro tyto účely máme pro klienty připravené různé možnosti. Pozemky, které řešíme jsou vesměs součástí projektu kde v okolí mají pozemky nakoupené lidé, co mají prostředky a jsou movití, tedy tím se postupně zvedá i jejich cena, protože v okolí např. někdo začne stavět a tím zvýší hodnotu i Vám. Může se i stát že v okolí budeme stavět my, jako Green Hill Investments S.A., pro naše klienty, kteří tu chtějí dům na pronájem. Pozemky se dají pořídit zhruba od 40.000 dolarů.
  2. Velikost pozemku – u nás jsme zvyklí na velkou zahradu. Velký prostor, to tu můžete mít také, ale za mě není třeba tisíce metrů pro zahradu, jelikož vám za domem vyroste džungle. Tady vše roste tak rychle, že je třeba se o to starat. Potom potřebujete zahradníka, tím myslím, pokud tady máte dům.  Pokud je to jen na investici, klidně můžete pozemek nechat ležet ladem a podpořit místní přírodu. Zde se dají kupovat samozřejmě i větší plochy, podle toho, kolik sem chcete investovat peněz. Podle toho, kde se nachází daný pozemek, metr čtvereční stojí cca od 80 dolarů do 300 dolarů, záleží samozřejmě kde ten pozemek je.  Dá se sehnat i levnější, stejně jako dražší, píšu nějaké většinové cenové rozpětí.
  3. Dům na pronájem – dům může být od menšího po velikou vilu, podle toho, kolik na to máte prostředků, od desítek tisíc dolarů. Aby to za něco stálo, bavme se minimálně někde okolo 200.000 dolarů a výše, podle materiálu a velikosti. Staví se tu ze dřeva, betonu nebo kombinace.
  4. Právní servis – u nás máte právní servis zajištěn. Pracujeme s 5 místními právníky, podle toho, co je třeba, a 3 notáři, každý z nich je specialista na něco jiného. Součástí našeho právního servisu je možnost s koupí pozemku nebo domu vyřešit i residenturu, tedy trvalé bydliště. Podmínky najdete na tomto webu, v sekci residentura.
  5. Vlastnictví nemovitosti – nemovitost je propsaná v místním katastru tedy je vaše. Dostanete k ní komplet dokumenty, výměry. Vše se zde řeší ve španělštině nebo angličtině. Nemovitosti se dají kupovat v dolarech, Bitcoinu a lempirách, což je místní měna. Ve výjimečných případech i v českých korunách. Pří koupi se řídíte výhradně Honduraským právem, které je prioritní.
  6. Nemovitost na fyzickou osobu – můžete koupit do velikosti 3.000 m2, pokud chcete více, tak buď na někoho dalšího nebo potřebujete založit firmu. Máme založené firmy k prodeji, stejně jako umíme zajistit firmu na zakázku, pokud o to máte zájem, stačí se s námi spojit a vykomunikovat co jsou vaše priority, které chcete a potřebujete vyřešit.
  7. pokud chcete řešit dům na pronájem nebo pozemek na investici, máte tyto dvě možnosti. Buď jste v nějakém resortu, komunitě, kde platíte určité měsíční poplatky, Fees, nebo máte pozemek či dům mimo tuto komunitu. U nás si můžete zvolit, jak to chcete. Nabízíme obě možnosti. Pozemky a domy mimo komunity jsme schopní servisovat úplně stejně podle platného ceníku Green Hill Investments S.A. Pokud přes nás dům nabízíte k pronájmu, váš dům nepronajmeme, pokud od klientů nedostaneme vratnou kauci, která je podle hodnoty vybavení domu. Většinou je vratná kauce 2.000 dolarů. Tím zajistíme ochranu vašeho majetku tak, jak to děláme na našich nemovitostech, které vlastníme nebo pronajímáme našim klientům, aby byli spokojení. A pokud se něco stane, danou věc vyřešíme z kauce. Strhneme těm, co u vás bydleli peníze, danou rozbitou věc koupíme, vyřešíme a teprve potom vracíme zbytek z kauce, aby byl ochráněn váš majetek. Toto nám přijde jako základní kámen ochrany vašeho domu, který tu máte.